Skuterem nad Morze!

Wycieczka skuterem nad morze wraz z zabytkami

Informacje

2

1

1 dzień - 0

Początek: ul. Słowiańska 25, Kwidzyn

Koniec: ul. Słowiańska 25, Kwidzyn

Cena

500 zł

Rezerwuj

Opis

Północna część Polski jest odwiedzana przez turystów głównie ze względu na Morze Bałtyckie. W proponowanych przez nas wycieczkach nie może również zabraknąć wizyty nad polskim morzem. Proponujemy Państwu malowniczą trasę prowadzącą z Kwidzyna nad morze. Idealna opcja na aktywne spędzenie weekendu i chwilę odpoczynku wśród szumu fal. Wycieczkę rozpoczynamy w Kwidzynie. Miejsca, które odwiedzimy to Biała Góra, Piekło, Mątowy Wielkie, Stogi Malborskie, Nowy Staw, Lubieszewo, Ostaszewo, Dworek, Drewnica, Mikoszewo, Jantar, Stegna.



Biała Góra
W Białej Górze znajduje się zespół śluz rozdzielających Wisłę i Nogat, dwa ramiona ujściowe Wisły. Śluza na Nogacie jest nazywana Wodnym Zamkiem z powodu neogotyckich wież wieńczących wybudowaną w latach 1852-1879 zaporę. Na zespół śluz składają się trzy obiekty: śluzy, jazy i wrota przeciwpowodziowe. Obok śluzy od niedawna znajduje się przystań dla motorówek i jachtów.

Piekło
Niewielka wieś położona tuż za Białą Górą. W Piekle znajduje się Dom Polski, który jest izbą pamięci i kościół pod wezwaniem Chrystusa Króla zbudowany w latach 1923-1928.

Mątowy Wielkie
To niewielka wieś, w której znajduje się gotycki kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła zbudowany ok.1340 r. Wewnątrz zachował się barokowy, drewniany ołtarz z 1723 r. oraz dwa ołtarze boczne. Kościół jest ośrodkiem kultu Błogosławionej Doroty, urodzonej w Mątowach Wielkich w 1347 r., patronki Pomorza.

Stogi Malborskie
Znajduje się tu wpisany na listę zabytków cmentarz menonicki z XVIII/XIX wieku, który jest jednym z największych i najstarszych cmentarzy menonickich w Polsce. Cmentarz jest bogato zadrzewiony. Poza lipami rośnie tu kilka świerków posadzonych na początku XX wieku oraz pomnikowy dąb, którego wiek jest szacowany na ok. 300 lat.

Nowy Staw
Miasto położone na Żuławach Wiślanych nad rzeką Świętą. Na trasie pomiędzy miejscowościami warto zwrócić również uwagę na znajdujące się przy ulicy pojedyncze domy podcieniowe, czyli reprezentacyjne budynki wiejskie z XVIII w. występujące na Żuławach. Charakterystyczna dla tych budynków jest przylegająca do szczytu lub ściany bocznej, wsparta na słupach-nadstawka podcieniowa.

Lubieszewo
To niewielka wieś, w której znajduje się kościół parafialny pw. świętej Elżbiety (2 poł. XIV w., XVI-XIX w.), a także wspomniane już wcześniej dwa domy podcieniowe, jeden z poł. XIX w., a drugi z XVIII wieku.

Ostaszewo
To duża wieś w Polsce położona na obszarze Żuław Wiślanych w odległości 1km od Wisły. Do rejestru zabytków wpisany jest neogotycki kościół ewangelicki, obecnie rzymskokatolicki parafialny pw. św. Jana Chrzciciela oraz ruina starego kościoła pw. św. Jana Chrzciciela.

Dworek
Wieś w gminie Stegna na obszarze Żuław Wiślanych, Miejscowość jest częścią składową sołectwa Niedźwiedzica.

Drewnica
Wieś w gminie Stegna na obszarze Żuław Wiślanych. W Drewnicy znajdują się następujące obiekty zabytkowe: Drewniany wiatrak kozłowy z XVIII w. Oraz Drewniany dom holenderski z połowy XIX w.

Mikoszewo
Wieś rybacko-turystyczna położona po wschodniej stronie ujścia przekopu Wisły, na początku Mierzei Wiślanej. Miejscowość posiada połączenie promowe ze Świbnem. Mikoszewo położone jest przy samym ujściu Wisły do morza.

Jantar, Stegna
To miejscowości nadmorskie, ze strzeżonym kąpieliskiem i piaszczystą plażą. To tutaj możemy pooddychać morskim powietrzem, poleżeć na plaży, wykąpać się w morzu czy zjeść świeżą rybę.